19 Nisan 2019

ESWT Tedavisi Ankara

ESWT, vücut dışından şok dalga uygulanan bir tedavi yöntemidir. Şok Dalga Tedavisi olarak adlandırılan bu yöntem, yüksek basınçlı şok dalgaları ile uygulanmaktadır. ESWT Tedavisi Ankara ilinde de gerçekleştirilmektedir. Bu tedavi; topuk dikeni, kalsifik omuz tendiniti, golçü dirseği, aşil tendiniti, tenisçi dirseği gibi pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

ESWT Tedavisi, çok kısa bir süre içerisinde ses üzerinden hızlı enerji dalgalarının üretimi ile gerçekleştirilmektedir. Bu yöntem ile ses duvarı aiılıp çok güçlü şok dalgaları oluşturulmaktadır. ESTW tedavisi, bu şok dalgaları aracılığı ile yağ hücrelerinin parçalanmasını amaçlamaktadır. Uygulandığı bölgede kanlanmayı arttıran bu tedavi yöntemi, vücudun var olan iyileştirici mekanizmalarını devreye sokarak hastalığa etki etmektedir. Herhangi bir anestezi veya ön hazırlık istemeyen bu tedavi, sonrasında da istirahat gerektirmemektedir.

ESWT Tedavisi Hangi Kişilere Uygulanabilir?

ESWT tedavisi Ankara’da yaygın olarak yapılmaktadır. Pek çok kişi tarafından tercih edilen ve hekimler tarafından önerilen bu tedavi yöntemi hamilelerde, kalp pili kullanan hastalarda, kanser hastaşarında, eklem ve kemik ile ilgili operasyon geçirmiş hastalarda, platin takılan kişilerde uygulanamamaktadır. Bu gibi kişilere uygulanamadığı gibi vücudun belirli bölgelerine de uygulanması sakınalıdır. Bunlar; boyun bölgesi, baş ve sinirlere yakın bölgelerdir.

ESWT tedavisi, gün aşırı olarak yapılabilmektedir. 3 ila 5 seans arasında uygulanmaktadır. Kısa süre içerisinde tamamlanan bu tedavi hızlı sonuç vermektedir. Bu sayede, hastalar kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir. Tedavinin etkileri ilk tedavinin ardından bile hissedilebilmektedir. ESWT tedavisi seans aralarında hekimler tarafından tavsiye edilen germe egzersizleri yapıldığı takdirde hastalar 4 – 6 hafta içerisinde yanıt alacaktır.

ESWT Tedavisinin Ankara Adresi

ESWT tedavisi Ankara adresi için pek çok seçenek bulunsa da, hastalar güvenilir bir adres bulmakta zorlanabilmektedir. Uzm. Dr. Yasemin Soytürk, ESWT tedavisi Ankara adresi olarak bilinmektedir. 1993 yılında Hacettepe Ünversitesi Tıp fakültesinden mezun olan Uzm. Dr. Yasemin Soytürk, Manuel Terapist Uzmanı unvanını alarak Türkiye’de bu ünvanı alan 21 hekimden birş olmayı başarmıştır. Bu sebeple, ESWT tedavisi olmak isteyen kişiler, ESWT tedavisi Ankara adresi için Yasemin Soytürk’ü tercih edebilirler.

Önerilen Yazımız:   Eklem Rahatsızlıkları ve Kireçlenme