19 Nisan 2019

Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi Ankara

Boyun fıtığı, hastaların yaşam kalitesini olumsuz olarak etkilemektedir. Boyun fıtığı olan kişiler ağrı kronik bir hal almadan ya da daha büyük sorunlara sebep olmadan araştırılmalıdır. Önceden araştırıldığı takdirde ameliyata gerek duyulmamaktadır. Boyun fıtığı, başlangıçta kendini ağrı ile bellir etmektedir. Fıtığın derecesi ileri seviyelere ulaşmadığı takdirde boyun fıtıklarının %90’ının ameliyatsız iyileştirilebildiği saptanmıştır.

Boyun fıtığı, omuzlar arasında yer alan disklerin ağırlık kaldırma, dikkatsiz eğilip doğrulma, zıplama, travmatik çarpma, ani hareket etme, ofis ortamında uzun süre çalışma durumlarında elastikiyetlerini kaybetmeleri ile oluşmaktadır. Boyun tutulmalarının sıklaşması, dikkat edilmesi gerektiğinin bir işaretidir. Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi Ankara ilinde yaygın olarak yapılmaktadır. Ameliyatsız tedavilerin mümkün olduğu günümüz teknolojilerinde, uzman hekimlere ulaşmak ve erken önlem almak gereklidir. Aksi takdirde ameliyat kaçınılmaz olacaktır.

Boyun fıtığının belirtileri genellikle; baş dönmesi, kollarda uyuşma, kollarda yaşanan güç kaybı, çabuk yorulma, kulak çınlaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu belirtiler ile karşılaşan kişiler, uzman hekimlere danışmalıdır. Fıtık ilerlemeden ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi Ankara seçenekleri araştırılmalıdır.

Boyun Fıtığı Tedavisi İçin Alternatif Yöntemler

Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi Ankara’da oldukça yaygın olarak tercih edilmektedir. Bunun için pek çok alternatif yöntem geliştirilmiştir. Alternatif yöntemleri; enjeksiyon, ozon tedavisi ve lazer tedavisi olarak adlandırabiliriz. İlaç tedavisinin ya da fizik tedavi yöntemlerinin etki göstermediği hastalar, alternatif tedavi yöntemlerine yönelmektedir.

Enjeksiyon yöntemi, çok yeni ve ağrının ön planda olduğu hastalarda etkili olmaktadır. Baskı altında ve şişmiş olan sinirleri normal haline döndürerek fıtık bölgesinden ağrı maddelerininn yayılması engellenmiş olur. Uygulamanın ardından bir hafta içerisinde etkiler görülecektir.

Önerilen Yazımız:   Eklem Rahatsızlıkları ve Kireçlenme

Ozon tedavisi ise patlamış yeni fıtıklarda tercih edilmektedir. Fıtık bölgesine kan akımı arttırılarak hastaların hem fıtıktan hem de ağrıdan kurtulmalarına sebep olur.

Lazer tedavi yöntemi ile fıtık kurutulabilir, ortadan kaldırılabilir ya da küçültülebilir. Patlamış fıtıklarda önerilen bir yöntem değildir. Tüm fıtık çeşitlerinde uygulama yapabilmek mümkündür. En etkin alternatif yöntem olarak bilinmektedir. Kısa süre içerisinde cevap vermektedir.

Boyun Fıtığı Hastaları İçin Riskli Davranışlar Nelerdir?

Boyun fıtığı hastaları; kontrolsüz ağırlık kaldırmak, çok ağır yük taşımak, boynu kütletmek, masa başında uzun süre vakit geçirmek, uygunsuz yatak kullanmak, stresli bir ortamda bulunmak gibi davranışlardan uzak durmalıdır. Bu gibi davranışlar oldukça risklidir. Riskli davranışlar ameliyat riskini de arttırmaktadır. Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi Ankara seçeneklerinden yararlanmak isteyen hastalar, mutlaka riskli davranışlardan kaçınmalıdır.