19 Nisan 2019

Fibromiyalji Tedavisi Ankara

Fibromiyalji, kişilerde uyku bozukluğu, aşırı yorgunluk, sabah tutukluğu, halsizlik ya da yaygın kas ağrısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Genellikle vücudun bazı belirgin noktalarında aşırı hassasiyet ile kendini belli etmektedir. Toplumun %3’ünde görülmektedir. Fibromiyalji, kişilerin yaşam kalitesini oldukça olumsuz etkilemektedir. Romatizmal hastalıklar içerisinde yer alan bu hastalık, genellikle farklı hastalıklarla karıştırılmaktadır. Hekimler tarafından doğru teşhis konulamaz ise Fibromiyalji hastalığının belirtileri kısa bir süre için azalsa da ardından yeniden başlamaktadır.

 Fibromiyalji tedavisi Ankara bölgesinde yaygın olarak yapılmaktadır. Uzman hekimlerin özel muayenehanelerinde gerçekleştirilen Fibromiyalji  tedavisi, herkesin kolayca erişebileceği bir hal almaktadır. Hastalar, Fibromiyalji tedavisi Ankara deçeneğini çokça tercih etmektedir.

Fibromiyalji Belirtileri Nelerdir?

Fibromiyalji hastalığının belirtileri kesin olarak ifade edilememektedir. En önemli belirtisi olarak vücudun bazı bölgelerinde görülen hassasiyettir diyebiliriz. Genellikle sabah uyanamama ve ağrı ile kendini belli etmektedir. Fibromiyalji hastaları, herhangi bir ağrıyı aşırı algılamaktadır. Çoğu zaman ağrı yapmayan uyarıcılar bile ağrı gibi hissedilebilir. Çarpıntı, Fibromiyalji hastalığının önemli belirtilerinden biridir. Egzersizlere karşı dirençsizlik, gün boyunca devam eden yorgunluk hissi, uyandığında dinlenmemiş hissetmek, hafıza problemleri, konsantrasyon bozukluğu ya da ödem hassasiyeti, bu hastalığın belirleri olarak ifade edilebilir.

Fibromiyalji Tedavisi Uygulaması Hakkında

Fibromiyalji tedavisininn en önemli noktası istikrardır. Tedavi sırasında sürekli doktor değiştirilmesi tedaviyi olumsuz olarak etkileyecektir. Fibromiyalji tedavisi Ankara seçeneği, sürekli doktor değiştirmemek adına bir fırsattır. Çünkü, tedaviyi sürdürülebilir kılmak oldukça önemlidir.

Fibromiyalji hastaları, tedaviye ilaç kullanımı ve günlük hayattaki alışkanlıkların değişmesi ile başlamaktadır. Tedavi sırasında stresten uzak durmak, düzenli bir hayaşm sürmeki düzenli uyku ve beslenmeye dikkat etmek gereklidir. Fibromiyalji tedavisinde esas olan vücudun dinlenmesidir. Aksi takdirde, vücut hemen her duruma aşırı tepkiler verecektir.

Önerilen Yazımız:   Eklem Rahatsızlıkları ve Kireçlenme

Fibromiyalji tedavisinde kişiye özel uygulanan bazı seçenekler vardır. Bunlar; PRP uygulaması, rehabilitasyon ya da fizik tedavidir. Fizik tedavi seçenekleri ise; bölgesel enjeksiyonlar, elektroterapi uygulamaları, ozon tedavisi, doku masajları, germe gevşetme eğitimleri ve klasik masajdır. Hekimler tarafından verilecek olan karar, hastaların bünyesine, hastalık seviyesine ve de kişisel değişkenlere bağlı olarak uygulanmaktadır.