20 Mayıs 2018

SADECE 3 DAKİKANIZ VAR MI?

Alexander Tekniği Nedir?

Tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir. Tıp çevreleri tarafından da yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Manuel terapi, nöral terapi, akupunktur gibi diğer tamamlayıcı terapilerle bir arada da kullanılabilir. Mesela manuel terapistler kendilerine gelen hastalara Alexander Tekniğini uygulamalarını sıkça tavsiye ederler. Alexander tekniği duruşun yeniden eğitimidir. Vücudumuzu doğanın istediği gibi yapısına uygun kullanmayı öğrenmenin bir yoldur. Bedeni doğru kullanma sanatıdır.

Alexander Tekniği

Alexander Tekniği ile Kendinizi Yeniden Canlandırın

Alexander tekniği her yaştan çocuk ve yetişkin için güvenli ve etkili bir yöntemdir. Sırt, boyun ve omuz ağrıları gibi çok geniş bir yelpazedeki rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bir tekniktir. Çocukluk çağımızda omurgamızı düzgün kullanırız ama ergen olduğumuzda kötü duruş alışkanlıkları kazanmaya başlarız ve bu kötü duruş zamanla doğal gelmeye başlar. Yerçekiminin etkisiyle herşey sürekli aşağı doğru çekilir. Bu teknikle omurganı uzamasına dikkat ederiz ve yerçekimine karşı tepiyi harekete geçirmiş oluruz.

Fizik tedavi doktoruna en sık başvuru nedenlerinden biri bel ve sırt ağrılarıdır. Doktorların çoğu ağrı kesici önerir belli bir sure rahatlar ama sonra tekrar şikayetler başlar. Oysa tüm yapmamız gereken yanlış yaptığımız hareketleri unutmaktır. Bu teknikle bedenimizi yapısına uygun şekilde güvenli ve etkin hareket ettirmeyi öğreniyoruz.

Önerilen Yazımız:   Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi Ankara